Podpisano umowę na budowę 3-ego przedszkola modułowego na Bielanach

Podpisanie umowy przedszkole Bielany

To już pewne. We wtorek 17 kwietnia została podpisana umowa na budowę przedszkola modułowego przy ul. M. Dąbrowskiej 5a. Przedszkole zostanie wykonane w technologii budownictwa modułowego. W projekcie przedszkola zostanie wykorzystana również Ciepła Osłonowa Ściana produkcji firmy MW Technic.

To trzeci taki obiekt na Bielanach, który wybudujemy. Umowy na budowę dwóch przedszkoli, przy ul. Przy Agorze 12 oraz Conrada 10a, zostały podpisane w  marcu br.. Zastąpią one istniejące w tych lokalizacjach przedszkola wybudowane w latach 70. w technologii drewnianej, tzw. „ciechanowskie”.

– Przed nami duże wyzwanie. Po raz pierwszy na Bielanach będziemy budować w systemie modułowym. Ta metoda pozwoli nam w bardzo krótkim czasie, w porównaniu do metody tradycyjnej, wybudować trzy przedszkola. Czas realizacji skraca z 2 lat do ok. 6 miesięcy. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na tę technologię – mówi Tomasz Mencina Burmistrz Dzielnicy Bielany.

W nowych przedszkolach nie tylko będą lepsze warunki, ale przybędzie również ok. 200 dodatkowych miejsc dla najmłodszych – w sumie będzie ich 600. Ponad to zostaną także kompleksowo zmodernizowane place zabaw w tych placówkach

– Czas zastąpić stare, wysłużone placówki nowymi. Będą w nich równie dobre warunki, jak placówkach budowanych w tradycyjnej technologii. Ponad to technologia modułowa pozwoli w przyszłości w dość prosty sposób rozbudować istniejące przedszkola o nowe moduły jeśli będzie taka potrzeba – mówi Artur Wołczacki Wiceburmistrz Dzielnicy Bielany.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wynosi około 31 milionów złotych.

Źródło zdjęć oraz cytatów: http://bielany.waw.pl/page/342,aktualnosci.html?id=1514