Budynki modułowe specjalistyczne

Skrzydło Centrum Zdrowia Dziecka w technologii budownictwa modułowego wykonane przez firmę Climatic

Poznaj rozwiązania modułowe dla budynków medycznych

Modułowe placówki medyczne są doskonałym rozwiązaniem, gdy zachodzi potrzeba budowy lub rozbudowy obiektu niezbędnego lokalnej społeczności. Są to przede wszystkim budynki specjalistyczne: szpitale, kliniki i przychodnie.

Specyfika technologii modułowej pozwala na efektywną i kompleksową realizację budowy oddziałów szpitalnych, sal operacyjnych, stacji pogotowia ratunkowego, laboratoriów, przychodni, gabinetów lekarskich i zabiegowych, a także obiektów przyszpitalnych, takich jak magazyny, pralnie oraz pomieszczeń administracyjnych i technicznych.

Efektywna rozbudowa placówek medycznych

System Climatic pozwala na znacznie sprawniejszą nadbudowę i rozbudowę budynków, również specjalistycznych, aniżeli w przypadku budownictwa tradycyjnego. Moduły, dzięki stosowanej konstrukcji stalowej, mają o połowę mniejszy ciężar, niż taki sam fragment budynku wybudowany w technologii tradycyjnej, co znacząco zwiększa możliwości nadbudowy.

Po przeprowadzeniu wstępnej ekspertyzy potwierdzającej odpowiednią wytrzymałość budynku, przeprowadzamy nadbudowę, która realizowana jest w krótkim czasie, z minimalnym obciążeniem dla placówki.

Moduły dają możliwość posadowienia ich również na wewnętrznych dziedzińcach szpitalnych, a z główną bryłą budynku łączą je funkcjonalne łączniki. Taka rozbudowa przebiega niemalże bez zakłócania codziennej pracy działającej placówki medycznej.

Budujemy i wyposażamy obiekty medyczne w całym kraju

Jako generalny wykonawca inwestycji z obszaru budownictwa medycznego, dostarczamy kompleksowe rozwiązania zarówno w zakresie budowy i rozbudowy obiektów medycznych, jak i wyposażenia oddziałów szpitalnych.

System integracji stal operacyjnych ZEUS to opracowane przez inżynierów Climatic zespolone urzadzenie łączące nowoczesny sprzęt i intuicyjny pakiet aplikacji. System integruje ze sobą wyposazenie medyczne i niemedyczne sali operacyjnej oraz komunikuje się z systemami HIS, RIS/PACS.

→ Dowiedz się więcej

Prefabrykacja sięgająca 90%

Climatic dostarcza wykonane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych, zgodne z zapotrzebowaniem inwestora gotowe moduły z całym wykończeniem wewnętrznym i instalacjami. Na plac budowy dojadą więc moduły ze ścianami działowymi, stolarką okienną i drzwiową, podłogami, sufitami i wyposażonymi łazienkami. 

Tak realizowane przedsięwzięcie z pewnością łatwiej będzie sfinansować i nadzorować. Specjalistyczne budynki modułowe są przy tym estetyczne i dostosowane wyglądem do otoczenia. Możliwe jest nawet uzyskanie akceptacji konserwatora zabytków. Montaż modułów trwa, w zależności od skali budynku i ilości modułów, kilkanaście do kilkudziesięciu godzin i jest prowadzony przez doświadczony zespół.

Montaż budynku modułowego w 5 dni

Planowana inwestycja? Odpowiemy na Twoje pytania

Wybierz preferowaną formę kontaktu

Porozmawiaj z naszym doradcą.

…lub

Zostaw telefon kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Podany numer zostanie wykorzystany wyłącznie w celu nawiązania kontaktu.

Kontakt

Climatic Sp. z o.o. Sp. k.
Reguły, ul. Żytnia 6
05-816 Michałowice
NIP 522 26 56 057

+48 22 753 27 00
+48 22 753 27 01
climatic@climatic.pl

Zakład Produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 20
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Napisz do nas – oddzwonimy!

© Climatic Sp. z o.o. Sp. k. 1997 - 2019