Budynki wielorodzinne

Wysoki standard, czas budowy krótszy nawet o 50% w stosunku do tradycyjnego, wygląd i funkcje (wielkość, rodzaj wykończenia, czy parametry techniczne) dostosowane do potrzeb inwestora – to właśnie proponowane przez nas wielorodzinne, wielokondygnacyjne budynki modułowe. System Climatic to także idealne rozwiązanie, gdy potrzebne są akademiki i hotele dla pracowników.

Funkcjonalne lokale w krótkim czasie

Projektowane przez nas budynki wielokondygnacyjne z modułów pozwolą gminom utrzymywać i zwiększać pulę lokali na wynajem, a jednocześnie usuwać z niej część nieruchomości np. poprzez sprzedaż mieszkańcom tych lokali w kamienicach, które wymagają kosztownych remontów. Nasze konstrukcje tego typu są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i niepodatne na uszkodzenia. Co więcej, wybierając system Climatic, budynek mogą Państwo postawić także na gruntach, na których budowa metodą tradycyjną jest utrudniona.

Elastyczne, skalowalne, powstające bardzo szybko

Wielorodzinne budynki modułowe to także możliwość zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych osób, które dotknęła powódź, pożar lub katastrofa budowlana. Prefabrykacja nowych mieszkań modułowych odbywa się w naszych nowoczesnych zakładach produkcyjnych, równolegle z prowadzonymi pracami fundamentowymi, dzięki czemu trwa znacznie krócej, niż budowa mieszkań metodą tradycyjną. Zarówno trwałość, jak i estetyka budynków modułowych, pozwalają stawiać je także w centrach miast zarówno w funkcji budynku, jak i obiektu tymczasowego. Rozmiary budynków modułowych możemy ustalać dowolnie tak, by sprostać oczekiwaniom inwestora, a więc także dostosowywać je do miejsc po budynkach, które uległy zawaleniu lub zostały rozebrane.

Wizualizacja budynku wielorodzinnego Climatic
Wizualizacja budynku wielorodzinnego Climatic

Wielkość, wysokość, parametry techniczne i wykończenie – wszystkie te elementy możemy zmodyfikować tak, by budynek spełnił wyznaczone funkcje i stał się elementarną częścią swojego otoczenia. Konstrukcja modułowa pozwala budynki takie – gdy zajdzie potrzeba – przenosić w inne miejsca, a także rozbudowywać poprzez dokładanie kolejnych segmentów.

Budowa nieuciążliwa, także dla inwestora

Ponieważ moduły powstają nie na placu budowy, lecz w zakładzie produkcyjnym, wznoszenie budynku wielorodzinnego jest mało uciążliwe dla otoczenia: nie muszą Państwo martwić się wszystkim tym, co wiąże się z tradycyjnym placem budowy. Gotowe moduły wystarczy ustawić, połączyć ze sobą, wykonać połączenia instalacji wewnętrznych oraz doprowadzić media. Nasi specjaliści zapewniają natomiast kompleksową realizację takiej inwestycji – od prac koncepcyjnych i przygotowania niezbędnej dokumentacji, aż po oddanie gotowego obiektu – bez angażowania podwykonawców. Proces budowlany takiego budynku może być krótszy nawet o 50% względem budowy metodą tradycyjną.

Projekt budynku zamieszkania zbiorowego

Przygotowany przez nas budynek modułowy o powierzchni zabudowy ok. 350 m² sprawdzi się doskonale w obszarze budownictwa socjalnego. Na każdej kondygnacji znajduje się: 5 lokali 2/3-osobowych, 4 lokale 3-osobowe i 2 lokale 7/8-osobowe. Budynek może składać się z czterech kondygnacji, każda kondygnacja jest połączeniem siedmiu modułów. W obiekcie można zakwaterować nawet do 150-u osób.

Modułowy budynek zamieszkania zbiorowego

Parametry ogólne

Powierzchnia zabudowy355 m²
Powierzchnia użytkowa całkowita1070 m²
Kubatura netto4450 m³
Ilość kondygnacji4
Ilość modułów28
Wymiary modułu
(szer. x dł. x wys.)
4,00 x 12,00 x 3,10 m
Wymiary budynku
(szer. x dł. x wys.)
12,43 x 28,55 x 13,50 m
Wysokość pomieszczeń3,10 / 2,60 m
Przykładowy rysunek parteru budynku modułowego
Przykładowy rysunek piętra budynku modułowego

Planowana inwestycja? Odpowiemy na Twoje pytania

Wybierz preferowaną formę kontaktu

Porozmawiaj z naszym doradcą.

…lub

Zostaw telefon kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Podany numer zostanie wykorzystany wyłącznie w celu nawiązania kontaktu.

Kontakt

Climatic Sp. z o.o. Sp. k.
Reguły, ul. Żytnia 6
05-816 Michałowice
NIP 522 26 56 057

+48 22 753 27 00
+48 22 753 27 01
climatic@climatic.pl

Zakład Produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 20
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Napisz do nas – oddzwonimy!

© Climatic Sp. z o.o. Sp. k. 1997 - 2018