Montaż pierwszego modułowego żłobka w Łodzi

W nocy ze środy na czwartek do Nowosolnej na lawetach dotarło siedem modułów, czyli elementów, z których składa się nowy żłobek przy ul. Jugosłowiańskiej 6. Złożony już żłobek trzeba teraz pomalować i podłączyć do niego media, ale zapisy mają się zacząć już w listopadzie.

Władze Łodzi postanowiły sprawnie rozwiązać problem braku żłobków na dwóch popularnych wśród młodych rodzin, łódzkich osiedlach. Zdecydowano, że budynki powstaną w technologii modułowej – złożenie ich w docelowym miejscu funkcjonowania z modułów przygotowanych wcześniej w fabryce. Największy, który dotarł do Nowosolnej, ma 16 metrów długości oraz po ponad cztery metry szerokości i wysokości.

– Przygotowując moduły w zamkniętej przestrzeni fabryki jesteśmy niezależni chociażby od warunków pogodowych i poszukiwań pracowników sezonowych: stąd brak opóźnień w realizacji przyjętych zleceń – opowiadał w ubiegły piątek Aleksander Panek, prezes Climatic.

Najpewniej rekrutacja na Jugosławiańskiej rozpocznie się w listopadzie 2019 r., aby nowy żłobek zaczął opiekować się dziećmi w grudniu. Za miesiąc taki sam żłobek, ale większy, złożony z 16 modułów, przyjedzie na ul. Kmicica na Olechowie.

Źródło cytatów oraz zdjęć:

https://dzienniklodzki.pl/do-nowosolnej-noca-przyjechal-zlobek-zapisy-w-listopadzie-nowa-placowka-dla-lodzkich-maluchow-w-technologii-modulowej/ar/c6-14438289