Uroczystość otwarcia szpitala modułowego w Legnicy

W piątek w Legnicy miało miejsce uroczyste otwarcie szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, który powstał przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Na otwarciu obecni byli m.in  marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski , Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski,  Prezes KGHM  Marcin Chludziński a także Prezes Climatic Aleksander Panek.

„Po zaledwie kilkudziesięciu dniach jesteśmy świadkami otwarcia tymczasowego, modułowego szpitala dla chorych na COVID-19. Gdy epidemia się skończy, ten szpital pozostanie i będzie służył innym pacjentom” – takie słowa padły w piątek w Legnicy z ust marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Na uroczystości każdy z uczestników podkreślał, że szpital modułowy przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy powstał w imponującym tempie. W ramach przypomnienia, w niemal dwa miesiące zespół Climatic zrealizował budynek wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami oraz zagospodarowanem terenu (w tym przygotowaniem parkingu i dróg dojazdowych). W modułowym szpitalu tymczasowym w Legnicy jest 96 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Na chwilę obecną wszystko przygotowane jest na przyjęcie pierwszych chorych.

 

Źródło zdjęć: https://legnica.naszemiasto.pl/covidowy-szpital-w-legnicy-jest-juz-gotowy-zobacz-jak/ga/c14-8134495/zd/59906915

 

Dziękujemy za zaufanie.  Poniżej publikujemy film z tego niesamowitego przedsięwzięcia: