Climatic dostarczyła moduły dla WSzW w Gorzowie Wielkopolskim

W nocy z 16 na 17 września firma Climatic dostarczyła do Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego w Gorzowie Wielkopolskim 8 modułów, które w dniu 18 września zostały posadowione w docelowej lokalizacji – specjalnie przygotowanej konstrukcji wybudowanej w patio pomiędzy Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Blokiem Operacyjnym.

Ze względu na trudną lokalizację – patio szpitala, do posadowienia modułów został użyty jeden z największych dźwigów w Europie.

Cała operacja przeniesienia 8 modułów trwała niecałe 7 godzin. Z dostarczonych modułów w ciągu 2 miesięcy powstaną w pełni funkcjonalne 3 sale operacyjne wraz pomieszczeniami towarzyszącymi, w ramach rozbudowy i modernizacji istniejącego bloku operacyjnego WSzW w Gorzowie Wielkopolskim.

Firma Climatic wykona kompleksową zabudowę systemową sal operacyjnych i pomieszczeń towarzyszących, dostarczy wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny a także 3 systemy integracji sal operacyjnych CORIS, umożliwiające nie tylko sterowanie systemami medycznymi i technicznymi, ale również transmisję obrazu i dźwięku poza blok operacyjny.

Dostarczone moduły zostały wyprodukowane w Zakładzie Produkcyjnym Climatic w Ostrowcu Świętokrzyskim.