Nowy akademik wojskowy – Inwestor postawił na technologię budownictwa modułowego o konstrukcji stalowej

Miło nam poinformować, że kolejny Inwestor postawił na technologię budownictwa modułowego o konstrukcji stalowej!

Z dumą informujemy o nowej inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Powstanie nowy, modułowy Akademik Wojskowy, a Spółka Climatic będzie dostarczała sprefabrykowane i w pełni wykończone w zakładzie produkcyjnym moduły do realizacji tego zadania.

Akademik ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2024/2025. Już we wrześniu 750 podchorążych zamieszka w komfortowo zaprojektowanych i wyposażonych pokojach.

Szczegóły inwestycji:

  • Powierzchnia: 9000 m²;
  • Ilość kondygnacji: 6 nadziemnych;
  • Czas realizacji: Tylko 8 miesięcy – w tym uzyskanie pozwolenia na budowę i użytkowanie!
  • Wartość całej inwestycji: 95 mln zł.

Technologia modułowa – szybko, bezproblemowo, innowacyjnie, kompleksowo

Budownictwo modułowe pozwala na ekspresowe wznoszenie dużych obiektów, takich jak np. akademik, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i przepisów prawa budowlanego.

Dlaczego technologia modułowa zmienia zasady gry przy realizacji wysokiej jakości budynków i spełnieniu przepisów prawa budowlanego?

  • Szybkość wykonania: Nieporównywalne do budownictwa tradycyjnego tempo budowy – ogromna kubatura w rekordowo krótkim czasie.
  • Łatwość dokonywania zmian: Możliwość relokacji budynku, modyfikacji i reorganizacji oraz pełne i dopasowanie budynku do potrzeb Inwestora.
  • Ekologia: Minimalny wpływ na środowisko naturalne dzięki zastosowaniu technologii modułowej redukującej emisję CO2 oraz dzięki i zastosowaniu efektywnych energetycznie rozwiązań instalacyjnych = niski ślad węglowy budynku w całym cyklu jego życia.

Te i inne zalety budownictwa modułowego o konstrukcji stalowej doceniła Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i mamy nadzieję, że ta budowa przekona następnych Inwestorów do budowania w technologii modułów 3D.

Dowiedz się więcej na www.wojsko-polskie.pl