Climatic zbuduje 3 przedszkola modułowe na Bielanach

Podpisanie umowy Climatic Bielany

W środę, 21 marca Climatic podpisał umowy na budowę dwóch nowych budynków przedszkoli w systemie budownictwa modułowego z władzami Dzielnicy Bielany. Podpisanie umów miało miejsce w Urzędzie Dzielnicy Bielany. Wraz z trzecim planowanym przedszkolem, powstanie około 600 nowych miejsc dla najmłodszych.

Pierwsze przedszkola modułowe w Warszawie od podstaw

– To dla nas ważny moment. Po po raz pierwszy na Bielanach będziemy budować placówki oświatowe w innowacyjnej na naszym rynku technologii modułowej. Są już przykłady w Warszawie częściowej rozbudowy szkół w tym systemie, jednak jesteśmy pierwsi w stolicy, którzy wybudują takie przedszkola od podstaw. Teraz podpisaliśmy umowę na budowę 2 przedszkoli, trwają również przygotowania do podpisania umowy na budowę trzeciego – mówi Tomasz Mencina Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Przedszkole nr 334, przy ul. Przy Agorze 12, będzie miało nowy budynek. Przedmiotem inwestycji będzie rozbiórka istniejącego budynku oraz budowa nowego budynku przedszkola wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu obejmującym dojścia i dojazdy do budynku, ogrodzenie terenu przedszkola, urządzenie zieleni i placów zabaw, budową niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dostawa wyposażenia. Celem inwestycji jest stworzenie nowego 8-oddziałowego przedszkola publicznego dla łącznie ok. 200 dzieci wraz z pełnym zapleczem gastronomicznym i własnymi placami zabaw.

Przedszkole nr 327 przy ul. Conrada 10A zostanie wybudowane w systemie zaprojektuj – wybuduj w technologii budownictwa modułowego. Podobnie jak w przypadku przedszkola nr 334, 8-oddziałowy budynek będzie przeznaczony dla łącznie ok. 200 dzieci.

Moduły, gdyż czas jest kluczowy

– Decyzja o wybraniu tej technologii była podyktowana myślą o najmłodszych mieszkańcach, którzy uczęszczają do tych placówek i ich rodzicach. Technologia pozwala skrócić czas budowy z 2 lat do ok. 6 miesięcy – mówi Artur Wołczacki Wiceburmistrz Dzielnicy Bielany.

Trzecia placówka, przy ul. M. Dąbrowskiej, zapewni kolejnych 200 miejsc dla przedszkolaków.

Źródło zdjęć oraz cytatów: http://www.bielany.waw.pl/page/342,aktualnosci.html?id=1465