Climatic a niemieckie budownictwo modułowe

Budownictwo modułowe, które umożliwia szybką realizację różnego rodzaju budynków, jest metodą chętnie wykorzystywaną przez naszych zachodnich sąsiadów. W Climatic bierzemy przykład z rynku niemieckiego, gdzie udział budownictwa modułowego wynosi 20% i wprowadzamy nowe technologie dla naszych klientów w Polsce.

Realizacje Climatic w Niemczech

Rynek niemiecki intensywnie się rozwija. Dzięki temu mamy okazję zaznaczyć na nim swoją obecność, konkurując z międzynarodowymi firmami budowlanymi w dziedzinie wysokiej jakości, a także szybkiego czasu realizacji. Do tej pory wykonaliśmy ponad 6000 m2 inwestycji na terenie Niemiec. Były to projekty specjalne, m.in.: szpital z wyposażeniem, obiekty wojskowe, czy też budynek biurowy składu odpadów radioaktywnych, który to projekt dotyczy przekształcenia najmłodszej kopalni rudy żelaza w regionie Salzgitter, w skład odpadów radioaktywnych, który przejmie 90% tego typu odpadów z całych Niemiec.

Modułowy skład odpadów radioaktywnych Salzgitter

Zalety prefabrykacji

Nasze realizacje budownictwa modułowego mogą świadczyć o wielu zaletach prefabrykacji elementów poza placem budowy. Wykorzystując gotowe moduły możemy nawet nadbudować kilka kondygnacji, nie przerywając normalnego funkcjonowania budynku, jak to było w przypadku szpitala w Luneburgu. Utrzymujemy przy tym wysokie standardy jakości w przypadku wszystkich naszych realizacji modułowych. Mamy większą kontrolę nad precyzją wykonania poszczególnych elementów, ponieważ wykonujemy je w fabryce z tych samych komponentów i przy obsłudze wykwalifikowanej kadry. Zalety konstrukcji modułowej widoczne są również dla jej użytkowników. Nie ma problemu, aby wybrane moduły przenosić lub usuwać – na życzenie lokatorów.

Specjalistyczny budynek modułowy

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom

Budownictwo modułowe w Niemczech znajduje swoje zastosowanie szczególnie w branży deweloperskiej. W wielkich miastach zapotrzebowanie na mieszkania nieustannie rośnie, a firmy deweloperskie nie nadążają z ich budową. Każdego roku potrzeba tam 350 000 nowych domów. Mieszkania nie dość, że muszą powstawać szybko, to jeszcze powinny być dostosowane do możliwości finansowych przeciętnie zarabiających klientów. Stąd zainteresowanie obiecującą metodą budownictwa modułowego, która dostarcza gotowy produkt efektywnie pod względem czasu, jakości i kosztów. Wykonanie inwestycji w modułach skraca czas realizacji nawet o 50%. Metoda seryjnej produkcji prefabrykowanych elementów sprawdza się świetnie zwłaszcza w przypadku dużych inwestycji – zwłaszcza szpitali, przedszkoli, budynków socjalnych i biurowych, czy też hoteli.